Piknik Naukowy Skrzydlatorium 2018

14 grudnia 2018 r. członkowie KMO DELTA3 prezentowali ciekawe doświadczenia na Piknkiu Naukowym Skrzydlatorium 2018.
Więcej o doświadczeniach przeczytasz w artykule na stronie szkoły www.3nisko.eu.
A teraz fotorelacja.

 

 

Twój smartfon może być detektorem promieniowania kosmicznego – CREDO

Naukowcy poświęcili swoje życie próbując zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy, ale pozostała jedna tajemnica; 95% Wszechświata jest dla nas niewidoczne. Nazywamy 68% brakującej Wszechświatowej Ciemnej Energii i 27% Ciemnej Materii. Wiemy, że te rzeczy istnieją ze względu na wiele innych niewyjaśnionych zjawisk, w tym sposób, w jaki widzimy wirujące galaktyki, ale nie mamy pojęcia, czym one są.
Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory CREDO jest to program, w którym możesz wziąć udział.
Dzięki aplikacji CREDO Detector każdy smartfon z aparatem fotograficznym może stać się częścią największego detektora cząstek w historii. (Źródło: IFJ PAN)

KMO DELTA3 na Pikniku Rodzinnym

30 maja podczas Pikniku Rodzinnego w PSP nr 3 w Nisku klubowicze z KMO DELTA3 prezentowali swoje projekty, nad którymi ostatnio pracowali.

Krótka historia KMO DELTA3


Na pewno wielu absolwentów z przyjemnością przypomni sobie nasze pionierskie występy na festiwalach nauki.
Kliknij aby otworzyć prezentację.

3 Festiwal Nauki KMO

3 Festiwal już za nami. A jak było można zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Było to bardzo ciekawe wydarzenie w którym uczestniczyli uczniowie z klas gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2oraz Gimnazjum nr 3, a odbyło się dnia 1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nisku.

Startujemy w projekcie ReMY

22 października w Centrum Nauki Kopernik odbyło się szkolenie przed 2 edycją konkursu Remote Mars Yard.
Wszystkich zapraszamy do śledzenia naszych zmagań z łazikami marsjańskimi.

European Rover Challenge

Dnia 12.09.2016r. wyruszyliśmy do Jasionki koło Rzeszowa. Naszym celem były zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge odbywające się w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Na miejscu mieliśmy okazje oglądać niezwykłe mechanizmy pozwalające na poznawanie powierzchni Marsa. Drużyny złożone ze studentów uniwersytetów całej Polski oraz zagranicznych gości (m.in. z Indii i Turcji) rywalizowały w wyścigach na specjalnie przeznaczonym do tego torze przeszkód, który imitował powierzchnię Czerwonej Planety.

DELTA3 na “Rakietowych szlakach”

8 czerwca 2016r. dla uczniów Niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy zostały zorganizowane warsztaty na terenie boiska rekreacyjnego w Racławicach. Na zajęcia terenowe nasi klubowicze: KMO „Mały Fizyk” z Gimnazjum nr 1 i „DA VINCI” z Gimnazjum nr 2, KMO „Delta 3” z Gimnazjum nr 3 udali się różnymi ekologicznymi środkami lokomocyjnymi. Wiodącą atrakcją było zadanie doświadczalne, polegające na zbudowaniu rakiety i wysłaniu jej w przestrzeń. Świtną zabawę połączoną z nauką zobacz na zdjęciach poniżej.

Majówka z Czarnieckim i KMO DELTA3

Podczas “Majówki z Czarnieckim, czyli nauka łączy pokolenia” nasz Klub Młodego Odkrywcy stworzył stanowiska interaktywne,które były licznie odwiedzane przez wszystkich. Opisała to nasza uczennica w artykule na stronie szkoły: http://www.zs3.nisko.pl/post.aspx?id=565 .

Poniżej można zapoznać się z fotogalerią.

Warsztaty KMO w Gimnazjum nr 1

Dnia 27 kwietnia 2016 roku młodzież z niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy już po raz drugi spotkała się aby razem zgłębiać tajniki fizyki. Gości podjęło Gimnazjum nr 1 w Nisku.

Powered by WordPress | Designed by: free joomla templates | Thanks to hostgator coupons and joomla hosting