Skanowanie Kosmosu

Podczas przygotowań do Pikniku Naukowego EXPLORACJE nasi uczniowie próbują zilustrować piękno Kosmosu.

Sally Ride EarthKam Mission 66

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w 66-ej misji projektu Sally Ride EarthKam. Można podziwiać niezwykłą kolorystykę i ukształtowanie powierzchni Ziemi. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Piknik Naukowy Skrzydlatorium 2018

14 grudnia 2018 r. członkowie KMO DELTA3 prezentowali ciekawe doświadczenia na Piknkiu Naukowym Skrzydlatorium 2018.
Więcej o doświadczeniach przeczytasz w artykule na stronie szkoły www.3nisko.eu.
A teraz fotorelacja.

 

 

Twój smartfon może być detektorem promieniowania kosmicznego – CREDO

Naukowcy poświęcili swoje życie próbując zrozumieć wszechświat, w którym żyjemy, ale pozostała jedna tajemnica; 95% Wszechświata jest dla nas niewidoczne. Nazywamy 68% brakującej Wszechświatowej Ciemnej Energii i 27% Ciemnej Materii. Wiemy, że te rzeczy istnieją ze względu na wiele innych niewyjaśnionych zjawisk, w tym sposób, w jaki widzimy wirujące galaktyki, ale nie mamy pojęcia, czym one są.
Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory CREDO jest to program, w którym możesz wziąć udział.
Dzięki aplikacji CREDO Detector każdy smartfon z aparatem fotograficznym może stać się częścią największego detektora cząstek w historii. (Źródło: IFJ PAN)

KMO DELTA3 na Pikniku Rodzinnym

30 maja podczas Pikniku Rodzinnego w PSP nr 3 w Nisku klubowicze z KMO DELTA3 prezentowali swoje projekty, nad którymi ostatnio pracowali.

Krótka historia KMO DELTA3


Na pewno wielu absolwentów z przyjemnością przypomni sobie nasze pionierskie występy na festiwalach nauki.
Kliknij aby otworzyć prezentację.

3 Festiwal Nauki KMO

3 Festiwal już za nami. A jak było można zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Było to bardzo ciekawe wydarzenie w którym uczestniczyli uczniowie z klas gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2oraz Gimnazjum nr 3, a odbyło się dnia 1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nisku.

Startujemy w projekcie ReMY

22 października w Centrum Nauki Kopernik odbyło się szkolenie przed 2 edycją konkursu Remote Mars Yard.
Wszystkich zapraszamy do śledzenia naszych zmagań z łazikami marsjańskimi.

European Rover Challenge

Dnia 12.09.2016r. wyruszyliśmy do Jasionki koło Rzeszowa. Naszym celem były zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge odbywające się w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Na miejscu mieliśmy okazje oglądać niezwykłe mechanizmy pozwalające na poznawanie powierzchni Marsa. Drużyny złożone ze studentów uniwersytetów całej Polski oraz zagranicznych gości (m.in. z Indii i Turcji) rywalizowały w wyścigach na specjalnie przeznaczonym do tego torze przeszkód, który imitował powierzchnię Czerwonej Planety.

DELTA3 na “Rakietowych szlakach”

8 czerwca 2016r. dla uczniów Niżańskich Klubów Młodego Odkrywcy zostały zorganizowane warsztaty na terenie boiska rekreacyjnego w Racławicach. Na zajęcia terenowe nasi klubowicze: KMO „Mały Fizyk” z Gimnazjum nr 1 i „DA VINCI” z Gimnazjum nr 2, KMO „Delta 3” z Gimnazjum nr 3 udali się różnymi ekologicznymi środkami lokomocyjnymi. Wiodącą atrakcją było zadanie doświadczalne, polegające na zbudowaniu rakiety i wysłaniu jej w przestrzeń. Świtną zabawę połączoną z nauką zobacz na zdjęciach poniżej.

Powered by WordPress | Designed by: free joomla templates | Thanks to hostgator coupons and joomla hosting