KMO na pokazach w Ośrodku Szkolenia

We wtorek, 15 kwietnia 2014 r. uczestnicy zajęć Klubu Młodego Odkrywcy z niżańskich gimnazjów udali się do Ośrodka Szkolenia  przy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, gdzie czekała na nich niespodzianka. Niespodzianką okazały się być przygotowane przez mł. bryg. Waldemara Kozaka zajęcia, obejmujące zarówno wiadomości teoretyczne, jak również pokazy  praktyczne.

Na sali wykładowej prelegent omówił  wiele ciekawych zagadnień dotyczących pracy strażaka, m.in. proces spalania, przyczyn pożarów, a także samozapłonów. Wykład urozmaicony został fragmentami filmów ilustrujących wymieniane zagadnienia.

W części praktycznej, która odbyła się na poligonie panowie strażacy zaprezentowali  m.in.: zapalenie się mieszaniny pyłów takich jak  mąka, kakao, wióry drzewne, wybuch pustego pojemnika po dezodorancie po  wrzuceniu do  ogniska, wykipienie oleju jadalnego,  czy co się może stać po dostarczeniu tlenu poprzez otworzenie drzwi do pomieszczenia, w którym jest pożar.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle wozu strażackiego, po czym zadowoleni udali się do domu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: free joomla templates | Thanks to hostgator coupons and joomla hosting