START   \  AKTUALNOŚCI

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dodano:   2017.12.01
Czytelników:    559
   
 

1 grudnia uczniowie PSP nr 3 przyłączyli się do światowych obchodów Dnia Walki z AIDS, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka - nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Tegoroczne hasło UNAIDS brzmiało: „Ręce w górę za profilaktyką HIV" (ang. "Hands up for #HIVprevention").

Koordynatorem działań w naszej szkole była pani Elżbieta Pawlos, która we współpracy z uczennicami z klas 2 gimnazjum przygotowała czerwone kokardki oraz okolicznościową audycję radiową, uświadamiającą, że ważnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Jak mogliśmy usłyszeć w audycji radiowej: „Tego typu kampanie społeczne mają na celu informować i edukować, a także manifestować solidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką”.

Obecność kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

 

Oprac. 

Sekcja redaktorska

 

Przydatne odnośniki