START   \  AKTUALNOŚCI

Podkarpacki Konkurs „Literatura i Dzieci” - „Dzień bez komputera”

Dodano:   2017.11.30
Czytelników:    292
   
 

Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczy alternatywy spędzania czasu wolnego bez komputera. Czy w dobie cyfryzacji i multimediów jest miejsce na wędrówkę, rozmowę z najbliższymi, a może zabawę z psem? Poezja  odpowiada twierdząco. Zapomniane światy istnieją i pobudzają wyobraźnię dzieci.

 

13 listopada miłośnicy poezji uczestniczyli w eliminacjach szkolnych do konkursu gminnego, który odbył się 17 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Flisiak, Julia Rzekęć i Kinga Półtorak. Na szczeblu gminnym została doceniona recytacja Julii Flisiak z klasy IV b, która interpretowała wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”. Julia reprezentowała Nisko w Tarnobrzegu podczas eliminacji rejonowych.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zachęcamy do rozwijania swoich życiowych pasji i  czytania poezji, która  pozwala  odkryć  dziecku piękno  otaczającego nas  świata.

 

Przydatne odnośniki