START   \  AKTUALNOŚCI

Wiosna, ach to ty!

Dodano:   2018.03.21
Czytelników:    488
   
 

Choć za oknami śnieg i ujemna temperatura, to atmosfera, podczas Wiosennego Turnieju Klas, który odbył się 21 marca z okazji powitania wiosny, była bardzo gorąca. 

Zwyczaje typowe dla Pierwszego Dnia Wiosny to: topienie lub palenie Marzanny, chodzenie z gaikiem, wiosenne porządki, a w tradycji szkolnej słynny Dzień Wagarowicza. Mimo że kalendarzowa wiosna przypada na 21 marca, to astronomiczna wiosna rozpoczęła się już 20 marca o godz. 17:15. Tego dnia słońce wchodzi w znak Barana i trwa do momentu przesilenia letniego. Od tego momentu biegun północny przez kolejne pół roku będzie bliżej Słońca niż biegu południowy, co w praktyce oznacza, że dni będą dłuższe, a noce krótsze. 

W naszej szkole, od wielu lat, z okazji Dnia Wiosny organizuje się różne konkursy i zabawy, podczas których dzieci i młodzież mogą wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi oraz intelektualnymi. W tym roku, wszakże klasy 0-III SP wybrały się na wycieczkę do kina, jednak pozostali uczniowie wzięli udział w konkurencjach. Klasy IV-VI bawiły się na auli, a klasy VII i gimnazjalne na sali gimnastycznej. Wśród kilkunastu konkursów i zabaw najciekawsze okazały się: „wyścig pomarańczy”, polegający na przekazaniu pomarańczy umieszczonych pod brodą następnemu zawodnikowi; oraz „doskonały kucharz”, czyli znany wyścig z jajkami umieszczonymi na łyżeczkach. Dużą popularnością cieszyły się także wokalne występy indywidualne i karaoke. Pozostałe konkurencje można zobaczyć w galerii zdjęć.   

Zabawy trwały od 9:45 do godziny 12:30. Następnie opiekun samorządu szkolnego wraz z prowadzącymi Oliwią Karaś i Nikolą Warchoł ogłosili wyniki oraz wręczyli w imieniu pani dyrektor Katarzyny Ostojskiej okolicznościowe dyplomy i certyfikaty, zwalniające od pytania, w wybranym przez ucznia dniu. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów mogli także liczyć na słodkości ufundowane przez panią dyrektor. Wiosenne zmagania wygrała klasa II b gimnazjum, drugie miejsca ex aequo zajęły klasy 7 a i III a. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy. 

Mnóstwa wiosennych myśli życzy Samorząd Uczniowski. 

                                                                                                                                               

Opracowały:

Laura Rzekęć

Aurelia Nosek

 

Przydatne odnośniki