START    >   AKTUALNOŚCI

Wiosna, ach to ty!

szkolne wieści
date_range 2018.03.21
Zasięg:   import_contacts  699
 

Choć za oknami śnieg i ujemna temperatura, to atmosfera, podczas Wiosennego Turnieju Klas, który odbył się 21 marca z okazji powitania wiosny, była bardzo gorąca. 

Zwyczaje typowe dla Pierwszego Dnia Wiosny to: topienie lub palenie Marzanny, chodzenie z gaikiem, wiosenne porządki, a w tradycji szkolnej słynny Dzień Wagarowicza. Mimo że kalendarzowa wiosna przypada na 21 marca, to astronomiczna wiosna rozpoczęła się już 20 marca o godz. 17:15. Tego dnia słońce wchodzi w znak Barana i trwa do momentu przesilenia letniego. Od tego momentu biegun północny przez kolejne pół roku będzie bliżej Słońca niż biegu południowy, co w praktyce oznacza, że dni będą dłuższe, a noce krótsze. 

W naszej szkole, od wielu lat, z okazji Dnia Wiosny organizuje się różne konkursy i zabawy, podczas których dzieci i młodzież mogą wykazać się umiejętnościami zręcznościowymi oraz intelektualnymi. W tym roku, wszakże klasy 0-III SP wybrały się na wycieczkę do kina, jednak pozostali uczniowie wzięli udział w konkurencjach. Klasy IV-VI bawiły się na auli, a klasy VII i gimnazjalne na sali gimnastycznej. Wśród kilkunastu konkursów i zabaw najciekawsze okazały się: „wyścig pomarańczy”, polegający na przekazaniu pomarańczy umieszczonych pod brodą następnemu zawodnikowi; oraz „doskonały kucharz”, czyli znany wyścig z jajkami umieszczonymi na łyżeczkach. Dużą popularnością cieszyły się także wokalne występy indywidualne i karaoke. Pozostałe konkurencje można zobaczyć w galerii zdjęć.   

Zabawy trwały od 9:45 do godziny 12:30. Następnie opiekun samorządu szkolnego wraz z prowadzącymi Oliwią Karaś i Nikolą Warchoł ogłosili wyniki oraz wręczyli w imieniu pani dyrektor Katarzyny Ostojskiej okolicznościowe dyplomy i certyfikaty, zwalniające od pytania, w wybranym przez ucznia dniu. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów mogli także liczyć na słodkości ufundowane przez panią dyrektor. Wiosenne zmagania wygrała klasa II b gimnazjum, drugie miejsca ex aequo zajęły klasy 7 a i III a. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy. 

Mnóstwa wiosennych myśli życzy Samorząd Uczniowski. 

                                                                                                                                               

Opracowały:

Laura Rzekęć

Aurelia Nosek

 

Przeglądaj inne teksty

2019.04.08
szkolne wieści
Nienawiść - jestem przeciw.
czytaj >>
2019.04.05
konkursy
"Książka czeka...na przedszkolaka"
czytaj >>
2019.04.04
szkolne wieści
Ogólnopolska kampania społeczna "Dobrze cię widzieć"
czytaj >>
2019.04.03
konkursy
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ortograficznym „SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA”.
czytaj >>
2019.04.03
konkursy
Gminny etap eliminacji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
czytaj >>
2019.04.02
szkolne wieści
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
czytaj >>
2019.04.02
konkursy
Sukces Klaudii w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty mikrofon”
czytaj >>
2019.03.22
konkursy
Szkolne eliminacje Konkursu Ortograficznego „Sówka, Mądra Główka”
czytaj >>
2019.03.22
szkolne wieści
Program edukacyjny "Woda - wspólny skarb"
czytaj >>
2019.03.21
szkolne wieści
Wiosna, ach to ty!
czytaj >>
12345678910...

Przydatne odnośniki