START   \  AKTUALNOŚCI

Rzeszów pełen atrakcji…

Dodano:   2017.03.06
Czytelników:    434
   
 

3 marca uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców i rodziców uczestniczyli  w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa, której program był zróżnicowany i pełen  atrakcji. Po przyjeździe  do  stolicy Podkarpacia czwartoklasiści udali się do Teatru „Maska” na spektakl  „Akademia pana  Kleksa” w reżyserii Jerzego Jana Płońskiego. Ten niezwykle barwny musical, oparty na tańcu, ruchu i aktorskiej ekspresji wzbudził  zainteresowanie młodych widzów i przeniósł ich do  szkoły, w której zabawa łączy się  w sposób niekonwencjonalny z nauką. Wspaniała choreografia, wesoła  muzyka, a przede wszystkim próby nawiązania przez aktorów  kontaktu z widzem wpłynęły na entuzjastyczny odbiór sztuki przez dzieci, które po spektaklu, zadowolone i pełne energii, udały się na Rynek, aby podziwiać architekturę  miasta. 

Następnym punktem programu było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie Piwnice”, które dostarczyło uczestnikom wycieczki wielu wrażeń. Przewodnik  zapoznał uczniów z historią Rzeszowa,  prezentował eksponaty, które  wiązały się z jego przeszłością i  mówiły o zwyczajach mieszkańców. 

Aby w pełni usatysfakcjonować czwartoklasistów, wychowawcy przygotowali jeszcze jedną atrakcję – dwugodzinny pobyt w Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja”. Ta forma rozrywki   cieszy się  dużą  popularnością wśród dzieci, gdyż wyzwala w nich radość i pobudza do działania.  Wszyscy uczestnicy zabawy   nie odczuwali upływającego czasu i byli zawiedzeni, gdy  przyszedł czas powrotu do domu.

Podróż do Niska przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie klas czwartych doszli do wniosku, że wspólne podróżowanie nie tylko integruje zespoły klasowe, ale przede wszystkim  rozwija zainteresowania i jest  doskonałym sposobem na szkolną nudę.

 

Przydatne odnośniki